Navigáció
Főoldal
APK szabályzat
Galléria
Kapcsolatfelvétel
Keresés
Hírek
Cikkek
Galéria
Halászati-horgászati törvény
Felhasználók
Online vendégek: 1

Online tagok: 0

Regisztráltak: 66
Legújabb tag: buripenge
Fórumtémák
Legújabb témák
Ultrabit halcsali
etetés mély vízen
Bojli
Orsó
Irányadó!
Legnépszerűbb témák
Nincs elérhető fórumtéma
Hőtérkép
Hőtérkép
Felhőtérkép
Felhőkép
Széltérkép
Széltérkép
Média Partnereink

www.fisch.hu
etetés mély vízen
Krisztian78
Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban,hogy hogyan etetnétek egy olyan tavon ami nagy vízmélységgel rendelkezik(akár 8-10 méter) és a halak a túlsó part előtt helyezkednek ahol kisebb a víz viszont hihetetlen módon akadós(bokrok ,bedőlt fák,alámosott partoldal)a pálya?
Erőltessem az akadók széleit vagy inkább jöjjek kijjebb és a mély vízre etessek?
Szerkesztette: Krisztian78 - 01-10-2013 10:13

Loki
Szia Krisztián.

Én szerény véleményem, hogy próbáld meg a partszélét, mivel a halak többsége jobban kedveli az akadós kisebb vizeket. Bányatavakon általában soha nem a mélyvíziben kell keresni őket, hanem a partszéli kidőlt fák, és bokrok közelében. De ott is nagyon számít, hogy hova rakod a felszerelésedet. Ha fél méterrel odébb helyezed el, lehet többet nem lesz kapásod. Én amúgy a bedobós peca híve vagyok, de sok ismerősöm, horgászik, behordós módszerrel bányatavakon. Ha nem partszélbe akarsz horgászni, akkor próbáld meg a mélyebb vizet is, de ott tapogatással, vagy radarral érdemes a töréseket felkutatni, és a törések tetejére rakni a csalit. Én a helyedben az egyik bottal a törést céloznám meg, a másikat, viszont a bokrokat. Etetésnek, ahogy észre vettem, nagyon bevált minden bányatavon a tigris mogyoró /vagy csali/ Mikor akarsz menni? Melyik tó az? Továbbá ajánlom az orsó dobra a fonott zsinórt, és az elhagyós ólmot, vagy követ az aljára. Remélem segítettem.Várom további kérdéseidet.

Üdv.: Hokmann Ferenc

Krisztian78
Szia!
A tó Erdőkertesen található egy kis bányató(régen egy téglagyár termelte az anyagot onnan)Az tény hogy halat szinte csak akkor lehet fogni ha egész közel dob az ember a túlparthoz ahol az akadók is vannak...Én is általában dobálok,ritkán húzok be mert jobban kedvelem ezt a fajta horgászatot!
Radarom még nincs tapogatni meg a nagy mélység miatt elég nehézkes így nagyjából találomra kell helyet találni!Viszont az akadók jól mutatják magukat ami kiindulási alapnak nem rossz
Szerkesztette: Krisztian78 - 01-10-2013 19:15

Loki
Hát igen. Próbálj tapogatni, úgy, hogy egy madzagra egy sújt raksz, és le engeded.A madzagot jelöld be filcel, vagy csomóval méterenként, vagy két méterenként. A ha két méterenként csomózod, akkor 2 db csomót rakj, majd a következő csomónál négy csomót rakj egymás után, az azt jelenti, hogy négy méternél jársz, majd két méter hat csomó. És a kívánt helyet így letudod tapogatni. elég kb egy 10 méteres madzag, valamint egy kb 100 grammos ólom. De az akadó az igazi haltartó. De ha letapogatod a törést, onnan meg lehet 20 kiló felüli halat szedsz ki.

Krisztian78
Rendben köszönöm a segítséget!Próbálom valahogy feltérképezni a vizet aztán meglátjuk!
Te hová jársz horgászni?

pisti
Szia Krisztián!
Megnéztem a tó weboldalát, és a látottak alapján a partszélt és az akadókat horgásznám. A szélvíz lehet akár ott is ahonnan horgászol! Pár méterrel magad előtt, vagy jobbra-balra amennyire a növényzet engedi. Természetesen ilyenkor a felesleges zörgés kerülendő.
Az akadós terület minden vízen nyerő lehet, hát még ilyen mélységek mellett ami erre a tóra jellemző. A természetes táplálékukat és a számukra komfortos vízhőfokot is itt találják meg a halak. És még biztonságban is érzik magukat.
Lokival egyetértek abban, hogy a törések teteje vagy az alja megérhet néhány próbát, ha biztosan be tudod azonosítani ezen részeket.
De minden évszakban, több horgászattal kell kipróbálnod mi működik igazán! A halak gondolkodását csak szeretnénk megfejteni, a fejükbe nem látunk bele! Jobb is így, különben elveszítené varázsát a hobbink! Ezért szeretünk horgászni!
Barátilag: Pisti

Krisztian78
Köszi én is az akadók meghorgászására gondolok elsősorban!Az előttem levő szélvízzel az a probléma hogy a tó úgy mélyül mint egy medence szinte egyenes és azonnal mély!Megpróbálok az akadók elé horgászni oldódó bojlikkal vagy fűszeres jellegű főzöttel esetleg pop-up-al aztán majd mesélek,hogy mit sikerült fogni!
A másik alternatíva a Veresegyházi haldóradó tó ami régen országos hírű volt,de egy rossz tulajdonosváltásnak köszönhetően nagyon sokan csalódtak benne...Most pár éve új tulajdonosa van a tónak aki sokat tesz a régi hírnév visszaállításáért és rendesen telepíti a tavat!Ott viszont a fő probléma a törpeharcsa ami mindent felvesz!

Loki
Szia. Én Miháldra járok horgászni. Egy 6.5 ha tó. Sima tározó, de nagyon sok szép hal él benne.Grin

Krisztian78
Merre van az a tó mit lehet róla tudni?

Loki
Szia. Zala Megyében van, Nagykanizsától, kb 12 km.

http://mihaldhe.hu/

https://maps.goog...oramio.all

Egy erdő közt található.

A legkisebb pontja 1 m a legmélyebb 2 méteres. Változó meder viszonyú.

Loki
Fő hala a ponty amiből a legnagyobbat osztrákok fogták, 25 kg volt 2 éve. Tele van 5-15 kg köztivel. Nagyon jó erőben vannak a halak, a legkisebb ponty is úgy küzd mint egy 10 kg-s. Harcsa is van bent abból a gátnál lakik az oszkár aki kb 80-90 kg körül van. Amur ia van bent amiből már fogtak 14 kg-s is. Nagyon erős a fehér hal állomány is, de azok is eléggé nagyok.

Krisztian78
Így a leírtakból nagyon érdekelne a tó!Lehetséges több napra menni sátorral vagy esetleg bérelni ott valamit illetve engedélyezett az éjszakai horgászat?

Krisztian78
Pisti ha esetleg úgy döntesz hogy kipróbálnád az erdőkertesi tavat szólj mikor jönnél és akár egy közös pecát is beiktathatunk Wink

Loki
Szia. Lehet éjszaka horgászni. De taggal vagy akkor elengedik az éjszakai pótjegyet. Szólsz egyeztetünk, azt tavasszal egy közös peca. Én és totya /Tamás/ tagok vagyunk ezen a tavon. Egyeztetünk, azt kimegyünk 4 napra. Amúgy a napijegy 2600 Ft.

Krisztian78
Rendben megbeszéljük!

Gabesz
Sziasztok!
Én már az alap témához nem tudok hozzászólni mert a kérdésre már minden lehetséges választ meg adtátok.Tup Loki kérik nálatok az állami engedélyt a napijegy vásárláshoz?

Loki
Szia. Igen szokták kérni. De bevallom őszintén kb 4 éve nem vettem jegyet, mivel egyesületi tagok lettünk a tavon.Grin Infózam le?

Gabesz
Szia! Majd lehet, hogy eljön az az idő is.

Loki
Hát nagyot néznél, mivel nagyon sok szép hal él abban a tóban.Grin

Gabesz
Nem is azért mert, hogy nem így van. Csak mostanában nem igazán jut időm a pecára. Sad

Ugrás a fórumra:
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztráltál?
Regisztráció

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése
Képek
Szavazás
Milyen változtatásokat szeretnél az oldalon?

Tartalmi.
Tartalmi.
33% [1 Szavazat]

Kinézet:
Kinézet:
0% [0 Szavazat]

Mind a kettő.
Mind a kettő.
67% [2 Szavazat]

Szavazatok: 3
Szavazáshoz be kell jelentkezni
Elindult: 16/12/2015 18:49
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezned.

Gabesz
07-03-2017 07:09
A kislányom (5 éves) ő viszont tarolt az apró halakkal. Az édesapám is úszózott pár nagyobbacska vörösszárnyú keszeg és egy szebb Dévért sikerült neki is fogni.

Gabesz
07-03-2017 07:05
Szia! Akkor sikerült belépni örülök. Én special nem horgászom télen de már kiváltottam az engedélyeket és az első peca is megvolt most Vasárnap de sajna nem fogtam semmit.

luigi
25-02-2017 14:34
Sziasztok úgy látom elég gyér az érdeklődés !! A télen nem horgászott senki ,vagy csak nem volt kapás ??

Gabesz
24-02-2017 20:56
Sziasztok! Üdvözlök minden új tagot. Baby

hushorgasz
25-12-2016 11:44
Kellemes Karácsonyi ünnepeket kivánok mindenkinek!

top image scrolling tools
facebook_share
google_share
scrolltop