Navigáció
Főoldal
APK szabályzat
Galléria
Kapcsolatfelvétel
Keresés
Hírek
Cikkek
Galéria
Halászati-horgászati törvény
Felhasználók
Online vendégek: 1

Online tagok: 0

Regisztráltak: 66
Legújabb tag: buripenge
Fórumtémák
Legújabb témák
Ultrabit halcsali
etetés mély vízen
Bojli
Orsó
Irányadó!
Legnépszerűbb témák
Nincs elérhető fórumtéma
Hőtérkép
Hőtérkép
Felhőtérkép
Felhőkép
Széltérkép
Széltérkép
Média Partnereink

www.fisch.hu
Orsó
Gabesz
Bármilyen osóval kapcsolatos kérdés, vagy észrevétel.Mail

Gabesz
Sziasztok!
Tájékoztatlak benneteket,hogy a Cikkek menüben található lesz a későbbiekben a kARBANTARTÁS/jAVÍTÁS menüpont. Ezt egy orsójavítással aktiválom majd ha elkészül az írás. A Címe Nevis Endura Carp 80. Ennek az orsónak a főbb problémáiról és javításáról lesz szó. Sajnos lassan haladok vele remélem tavaszig befejezem az írást! Ha bárkinek van vagy lesz ilyen írása nyugodtan küldje el és ide fognak majd kerülni az ilyen fajta írások.Helló

Patyek
Sziasztok. Véleményt szeretnék kérni.Orsó és bot vásárlás előtt állok. A Nevis termékek a szimpatukusak az áruk és a minőségük miatt.Az orsók közül melyiket válasszam?:Endura Carp vagy Legend Carp(nyelető fékes).Ha van valakinek tapasztalata ezekkel az orsókkal kapcsolatban kérem írjon róla valamit!!Helló

Gabesz
Na szóval. Mint már írtam neked privátban a Nevisről hideget és meleget. A két fontos alap kérdés a mire és a mennyi után amit még én sem tudtam és senki sehol nem írt vagy mondott nekem.
Tavaly előtt szezon közepe felé sikerült vennem 2db Shimano Big Baitrunner LC-t. Aminek én nagyon örültem, az első két három horgászatig. Majd kezdtem érdekesnek találni a fárasztáskor a helyzetet. A két Spro 3-3.25lbs botom érdekesen reagált az orsó erejére és az egy tekerésenkénti közel egyméteres zsinór behúzásra. A Spro Speciálom ami 3.25lbs nyélből hajlik és a kisebb orsókkal nem volt probléma. A legjobb párosítás egy 80-as távdobó Nevis Endura Carp volt. Közel 70 métereket dobáltam vele. Na most mint írtam két évvel ezelőtt rá került a Bigi. Mivel behúzásos horgászmódszerrel nagy halas horgászatot folytatok ezért közel 150-200m-re rakjuk le a végszereléket többnyire etető hajó segítségével. Na most azt tudni kell, hogy ez az a határ ahol még a partról ki lehet húzni egy 10+ pontyot. E határ felett a hal és a felszerelés + a horgásztársak felszerelése érdekében bizony csónakba kell szállni és a tavon kifárasztani valamint szákolni. A lényeg egyik alakalommal nagy halacska fárasztásánál arra lettem figyelmes, hogy amikor tekerem az orsót nagyon érdekesen viselkedik a botom. A következő történt. Hajlékony bot messze még bent lévő lassan kifelé oldalazva úszó nagytestű halacska. Ugye az ember nem tépi de feszesen tartja és ha ahogyan lehet teker majd húz. Igen ám de a Bigivel lehetett tekerni és azért mert simán feltekertem a botot az orsóra. Mire rájöttem, hogy ez az orsó bot párosítás nem igazán illik össze. Na akkor kezdődött a keresgélés. Nekem szempont volt bár a behúzásos módszer ellenére,hogy 3,90-es 2 részes LC botokról legyen szó. Körül néztem a piacon és kb. akkor 30000ft/db áron voltak számomra megfelelő botok. Irány a kiállítások kézbe vétel összehasonlítás stb. Következő márkákkal: Perfekt,Prologic s széria, Manta, Nevis Mojo és még szóba jött a Fox Warior is de azután mivel, hogy nem távdobó ezért kieset. Na most nekem a legérdekesebb szempontok alapján jutottam ezekhez a botokhoz. Márpedig ha mégis úgy hozná a helyzet, hogy dobnom kell akkor dobáskor legyen kemény, (távdobó botok tulajdonsága) fárasztáskor pedig kellően lágy mert azért nem kell a hal száját szét cincálni. Na most ezek elég ellentétes tulajdonságok egy bottal szemben. Azután jött az őrület, hogy én ezt szép kártyára tudom csak megvásárolni, ami csak azért volt gond mert a kiállításokon esély sincs ilyesmire mint később kiderült Budapesten az éhes vállalkozók nem is ismerték ezt a fizetési módot (Walter Land és társai.) A Perfektet üzletben csak a Budaörsi Horgász szigetben forgalmazzák és persze ők is nagyon érdekesen néztek rám amikor említettem a fizetési módot. Ezért maradt a Helyi horgász bolt mag és rajtuk keresztül a nagyker. Az első Mantámat sikerült is megszerezni és közel egy év várakozás után le tettem a Mojoról. Tavaly év elején viszont rendeltettem még egy Mantát nem csak azért mert a Fox almárkálya hanem mert az elvárásaimnak és az orsóimnak nagyon megfelelt. Most készülök érdekes beszerzéssel de remélem sikerül egy harmadik botot beszereznem ami viszont Perfekt lesz és valószínű Banax Helikon 5600 NF orsóval párosítom. Ezt azért írom mert ha megvan hogy mennyit és, hogy mire akkor igen is ragaszkodjunk a pénzünknek és az igényinknek megfelelő minőséghez akkor is ha több időt kell várnunk a termékre mert megéri. Mi fogunk vele horgászni, szórakozni, rekordokat csinálni vagy éppen életünk egyik legnagyobb fogását elbukni mert nem voltunk elég kitartóak a termék választásnál vagy ránk tukmáltak valamit ami később derült ki, hogy a mi igényeinknek nem felelt meg.(rossz párosítás)

Patyek
Szia Gabesz. Köszönöm kimerítő válaszod,nagyon hasznos olvasmány. Igazából azért érdeklődtem mert most kettő Nevis Raptorom van és hozzá kettő Nevis Winer 360. A botokat anno akcióban vettem kisebb orsókkal.A botokkal nincs semmi baj kezdésnek teljesen tökéletes volt,de már elkelne valami komolyabb ugyan is ezek csak 2.5 lbs-ak. De az orsónak van egy rossz tulajdonsága miszerint a zsinór vezető görgőhöz beszorul a damil vagy nem forog rendesen.Arra lettem volna kíváncsi hogy az Endura ill.a Legend produkálja e ugyan ezeket a hibákat.A botokra visszatérve maradok a Nevisnél nem csak az áruk miatt.Legutóbb vettem egy Nevis spot botot 4.5-5lbs nagyon meg vagyok vele elégedve,így maradok ennél a márkánál legalább is a botok szempontjából.Ha sikerül vennem kettő-kettő újat ezeket megörökli a kis fiam.

Gabesz
Az akkor jó mert tényleg van elképzelésed. Én nem akartalak lebeszélni a Nevis-ről én is használok Nevis cuccokat. Az írásomban szereplő Endúrának és a testvérének is igen van volt ilyen problémája a zsinórvezető görgővel. Annak idején pár éve amikor meg vettem mind a kettőt az egyik mindig eszt csinálta. A másik meg nem. Hát szétszedtem mind a kettőt és meg is lett a válasz. Az egyikben bronz csúszólap volt még a másikban műanyag. Persze a műanyag nem forgott el. De akkoriban dobáltam és azért is vettem meg őket mert annyi pénzért 80-as távdobó orsót megérte megvenni még akkor is ha csak 1-2 évig működik. Dobálásra fonott előtét zsinórt használtam és mivel a zsinór vezető görgő nem volt rossz minőségű nem ette a damilt és a zsinórt ezért nem is foglalkoztam vele. Azóta az egyik alkatrész lett a másik pedig tartalék orsó.Tup

Patyek
Mi a tanácsod mit tegyek??

Gabesz
Járj el körültekintően. Az anyagi helyzetednek megfelelően válasz.
Ne hidd azt, hogy a felszerelés életed végéig fog szólni. Mert ha lesz rá lehetőséged úgy is lecseréled majd mindig jobbra. A lényeg, hogy a neked megfeleljen és ne szégyelld. Nálunk nem a drága cucc a menő. Nem az a lényeg ami a parton van hanem az ami vízben és a horgodon. Nekem még egy orsó vagy bot sem hozott halat még.Tup

Patyek
A csere mindig folyamatos. Apránkét tudok fejleszteni de minden kép fogok.

Ugrás a fórumra:
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztráltál?
Regisztráció

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése
Képek
Szavazás
Milyen változtatásokat szeretnél az oldalon?

Tartalmi.
Tartalmi.
33% [1 Szavazat]

Kinézet:
Kinézet:
0% [0 Szavazat]

Mind a kettő.
Mind a kettő.
67% [2 Szavazat]

Szavazatok: 3
Szavazáshoz be kell jelentkezni
Elindult: 16/12/2015 18:49
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezned.

torzsur
25-09-2017 21:14
cigizik Baby Szép estét

torzsur
24-09-2017 20:31
Baby cigizik Szevasztok

Gabesz
07-03-2017 07:09
A kislányom (5 éves) ő viszont tarolt az apró halakkal. Az édesapám is úszózott pár nagyobbacska vörösszárnyú keszeg és egy szebb Dévért sikerült neki is fogni.

Gabesz
07-03-2017 07:05
Szia! Akkor sikerült belépni örülök. Én special nem horgászom télen de már kiváltottam az engedélyeket és az első peca is megvolt most Vasárnap de sajna nem fogtam semmit.

luigi
25-02-2017 14:34
Sziasztok úgy látom elég gyér az érdeklődés !! A télen nem horgászott senki ,vagy csak nem volt kapás ??

top image scrolling tools
facebook_share
google_share
scrolltop